Tudományos Diákkör

A Tudományos diákköri konferencia (TDK) a magyar felsőoktatás egy nemzetközi szinten is egyedülálló része. A TDK nagy múltra tekint vissza - az első konferenciát körülbelül 70 évvel ezelőtt rendezték. A TDK célja, hogy ösztönözze a hallgatók bekapcsolódását a tudományos kutatásokba, valamint segítse őket a tudományos kommunikációjuk fejlődésében. Ez mind az egyetemi tanulmányaikat, mind a későbbi szakmai érvényesülésüket elősegíti. Egy másik nem titkolt célja a TDK mozgalomnak, hogy elősegítse a hallgatók közötti tudományos diskurzust, ami később szakmai együttműködésbe fordulhat.
A TDK konferenciákat minden egyetem féléves rendszerességgel rendezi meg, tavaszi-őszi ritmusban. Ez alól kivétel a páratlan évek tavasza, amikor az Országos Tudományos Diákköri konferenciára (OTDK) kerül sor. Itt az egyes egyetemek legkiválóbb munkáit mutatják be a hallgatók egy az országban vándoroló rendezvényen.

A TDK és OTDK konferenciákon egy zsűri értékeli az elhangzott előadásokat, és ezek, valamint a korábban leadott dolgozatokra érkezett bírálatok alapján helyezéseket állapít meg. A verseny azonban nem elsődleges célja a TDK mozgalomnak, ez csak extra motivációt jelent a résztvevőknek. A legfontosabb cél a tudományosan alapos gondolkodás kialakítása, valamint a tudományos kommunikációs képességek fejlesztése.


Bővebb információt itt találhat.





Kövess minket




Friss Hírek

IMG_6993_jpg-001

A világon mindössze három olyan készülék működik, amelyet a Szegedi Tudományegyetem Interdiszciplináris Kutatásfejlesztési és Innovációs Kiválósági Központja a közelmúltban beszerzett. A spektrál CT új távlatokat nyit a kompozit anyagok, implantátumok, akkumulátorok, katalizátorok vizsgálatában, így képes lesz kiszolgálni az SZTE széles kutatói körét és ipari partnereit. A berendezést Dr. Fendler Judit kancellár és Prof. Dr. Kónya Zoltán tudományos és innovációs rektorhelyettes adta át.

A Magyar Tudományos Akadémia támogatásával 2024-ben a hazai kutatásokba bekapcsolódó vendégprofesszorok közül ketten, Vladimir B. Arion (fogadó kutató: Dr. Enyedy Éva Anna) illetve Vajtai Róbert (fogadó kutató: Dr. Kónya Zoltán) az SZTE Kémiai Intézetében kezdik meg munkájukat.