Innovációs díjakat érő, környezetvédelmi szempontból is fontos újdonság az úgynevezett zöld tégla, amely szinte minden típusú tüzelőberendezésnél egyszerűen használható. A katalitikus tégla a gépjárművek katalizátoraihoz hasonlóan működik. Az égésből keletkező füstgáz összetevőket megköti és ott tovább alakítja azokat kevésbé ártalmas vagy ártalmatlan termékekké. Ez javítja az égéshőfokot és csökkenti a károsanyagok, például a szén-monoxid kibocsátását.
A Kémiai Intézet és a gyászoló család mély fájdalommal tudatja, hogy kollégánk, tanárunk, barátunk Dr. Szücs Árpád, a Fizikai Kémiai és Anyagtudományi Tanszék egyetemi docense 2023. október 7-én, életének 65. évében elhunyt.
Dr. Szücs Árpádot a Kémiai Intézet saját halottjának tekinti.
Karikó Katalin, kutatóbiológus, az mRNS-alapú vakcinák egyik kifejlesztője, az MTA tiszteletbeli tagja, az SZTE díszdoktora és számos igen rangos tudományos elismerés birtokosa járt Intézetünkben az MTVA ,,Szerelmes Földrajz" című műsorának forgatása során, 2023. augusztus 10-én. Biológus hallgatóként kémiai tanulmányai kapcsán sok időt töltött a Dóm tér 7-8. alatti előadótermekben és laborokban, visszaemlékezései alapján meghatározó élményeket szerezve.
Mély fájdalommal tudatjuk mindazokkal, akik ismerték és szerették, hogy Dr. Adamkovich István nyugalmazott egyetemi adjunktus 84. életévében elhunyt. Temetésére családi körben kerül sor. Engesztelő gyászmiséje 2023. június 26-án 17 órakor lesz Szegeden a Felsővárosi templomban.
A gyászoló család
2021. január 15-én indult az SZTE koordinációjával a TACMEE ( TAckling the Climate change through Modernizing Environmental Engineering) projekt, melyet az Európai Unió Erasmus + Programja finanszíroz.
Második és kilencedik helyezést értek el az egy-egy kémikus, fizikus és biológus diákokból álló, magyar csapatok az EOES idei, április 29. - május 6. között megrendezett döntőjében, Rigában.
Az SZTE TTIK Kémiai Intézetében kerül megrendezésre a 36. Országos Tudományos Diákköri Konferencia Kémiai és Vegyipari szekciója.