otka_2023

A Kémiai Intézet négy kutatója és csoportjaik részesültek az NKFIH OTKA-típusú programjainak támogatásában

A Kémiai Intézet négy kutatója, Czakó Gábor, Galbács Gábor, Endrődi Balázs és Kutus Bence nyert pályázati támogatást az OTKA különböző programjaiból.

November 21-én tette közé az NKFIH az idei évi OTKA-pályázat nyerteseinek névsorát. Az SZTE TTIK Kémiai Intézetéből Czakó Gábor "Kémiai reakciódinamika automatizált modellezése" és Galbács Gábor "Mikro- és nanostruktúrák fejlesztése analitikai lézer és plazma spektroszkópiához" című pályázatai az „OTKA” kutatási témapályázat (K_23) kategóriában érdemelték ki a szakterületi zsűri támogatást. Endrődi Balázs "Funkcionalizált polimerek elektrokatalitikus alkalmazásokhoz" elnevezésű projektje a Magyar-szlovén nemzetközi együttműködésen alapuló kutatási témapályázat (SNN_23), míg Kutus Bence "A vörösiszap reaktív komponenseinek oldódási és semlegesítési folyamatai" című pályázata az „OTKA” posztdoktori kiválósági program (PD_23) kategóriában futott be támogatott helyre, és nyert finanszírozást a következő 3-4 évre. Gratulálunk a nyerteseknek!





Kövess minket




Friss Hírek

IMG_6993_jpg-001

A világon mindössze három olyan készülék működik, amelyet a Szegedi Tudományegyetem Interdiszciplináris Kutatásfejlesztési és Innovációs Kiválósági Központja a közelmúltban beszerzett. A spektrál CT új távlatokat nyit a kompozit anyagok, implantátumok, akkumulátorok, katalizátorok vizsgálatában, így képes lesz kiszolgálni az SZTE széles kutatói körét és ipari partnereit. A berendezést Dr. Fendler Judit kancellár és Prof. Dr. Kónya Zoltán tudományos és innovációs rektorhelyettes adta át.

2024 januárjában Dr. Szabó Tamás és munkatársai a Kémiai Intézetben készült, rangos tudományos folyóiratban megjelent közleményét beválasztottak az MTA Kémiai Tudományok Osztálya kiemelt januári publikációi közé.